سبدخرید

محصولات پرطرفدار

کارگاه سخن وری و فن بیان

هر پدر و مادری نگران موفقیت فرزندش است و بدون شک می‌دانیم که فن بیان کودکان و نحوه حرف زدن و ارتباط گیری کودکان، نقش تعیین کننده‌ای در موفقیت آینده آنها دارد.

آیا تاکنون با این شرایط مواجه شدید که  در حضور اقوام و آشنایان، سؤالی از فرزند شما پرسیده شود و فرزند شما تنها به علت خجولی از پاسخ دادن امتناع کند؟

این تفکر کاملاً صحیح است که مهارت‌های کلامی و فن بیان کودکان ، دروازه ­ای بسیار مهم برای ورود موفق آن­ها به اجتماع محسوب می­شود.

 

به همین دلیل است که برای پدرها و مادرها و همچنین بسیاری از افرادی که به هر شکلی با کودکان ارتباط دارند همچون مربیان، معلمان، پرستاران و … آموزش مهارت­‌های ارتباطی، مهارتهای گفتاری و فن بیان به کودک همیشه یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌ها محسوب می­‌شود.

 

از آنجایی که در زندگی امروزی، مهارت حضور مؤثر در اجتماع و توانایی بهره­‌گیری از قدرت کلام و فن بیان، نقش پررنگ خود را در موفقیت افراد نشان داده است از این رو دغدغه فن بیان کودکان ، نمود بیشتری در خانواده­‌ها پیدا کرده است به نحوی که بسیاری از پدران و مادران، جویای آموزش­‌ها و کلاس‌هایی در این خصوص هستند.

 

در ابتدا نیاز است تعریف کوتاهی از فن بیان کودکان داشته باشیم.

 

منظور از فن بیان کودکان چیست؟

تعبیر بسیاری از افراد از اصطلاح فن بیان، تلفظ بهتر و ادای کامل­‌تر کلمات و واژه­‌ها است. این تعبیر کاملاً درست است. اما با توجه به اینکه عموم جامعه، فن بیان را مهارت خوب صحبت کردن  و یا سخنوری می ­پندارند بنابراین تعریف من نیز در این نوشته، داشتن مهارت خوب صحبت کردن خواهد بود.

                              

پس منظور ما از فن بیان کودکان:

توانایی خوب صحبت کردن کودکان است. به نحوی که فرزند ما به راحتی بتواند صحبتی مفید به دور از خجالت انجام دهد.

 

          هپی مهد در این کارگاه تمرکز خود را بر راهکارهای آموزش فن بیان به کودکان که به طور کلی به چهار بخش زیر تقسیم می شود قرار می دهد:

۱-دایره لغات و گستردگی واژگان

۲-مهارت گفتار و انتخاب سریع لغت مناسب از دایره واژگان

۳-غلبه بر کم­رویی

۴-استفاده از زبان بدن

ارسال پیام سریع 

تماس با ما

تلفن : 09386750866


ایمیل : happymahd@gmail.com


آدرس : شیراز، خیابان دکتر حسابی(شهرک آرین) پارک علم و فناوری استان فارس، شرکت یکتا پژوهان نوین اندیش پارس